Louis Vuitton | Jak Rozpoznać Oryginał (Szal, Chusta)? Jak Nie Nabrać Się Na Podróbkę?

O tym, że akcesoria Louis Vuitton są najczęściej podrabianymi na świecie luksusowymi rzeczami, wiadomo nie od dziś. Spośród wszystkich produktów z logiem LV do najczęściej kopiowanych należą chusty Louis Vuitton.

Jeśli więc myślicie o kupnie chusty czy szala francuskiego domu mody, powinniście wiedzieć, na co zwracać uwagę, by nie paść ofiarą oszustwa i nie dać nabrać się na podróbkę. Z torebkami produkowanymi przez Louis Vuitton jest prościej – elementów, na które warto zwrócić uwagę jest całkiem sporo. Z chustami i szalami nie jest tak łatwo, dlatego tak często są podrabiane. Wystarczy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, by móc odróżnić oryginał od podróbki. 

fot. SoShe.pl

Gdzie kupić oryginalną chustę Louis Vuitton

Burberry | Trencz idealny

Skóra saffiano – czy warto inwestować w produkty z niej wykonane
Louis Vuitton – synonim luksusu czy wizytówka sekretarek?
Gdzie kupić torebkę Louis Vuitton?

Najlepiej w butiku Louis Vuitton. Jeśli jednak myślicie o produkcie z drugiej ręki, postarajcie się pamiętać o kilku zasadach, które uchronią wasz portfel przed uszczupleniem go o dużą kwotę na podróbkę z Chin.

• Ważna jest czujność. Kiedy na internetowych aukcjach pojawiają się piękne zdjęcia produktu, a cena jest wyjątkowo atrakcyjna, należy zachować ostrożność. Chusta w butiku kosztuje obecnie ponad 1800 zł, zatem niemożliwe jest aby ktoś sprzedawał oryginalną chustę za 200 zł.
• Z dużą rezerwą podchodź do informacji sprzedającego, że oferuje nieudany prezent i chce go sprzedać na pniu. Rachunek nie jest tu dowodem oryginalności, ponieważ i on bywa często podrabiany, a chusty LV (w przeciwieństwie do torebek) nie posiadają tzw. data code, czyli numeru seryjnego, który służy do określenia daty i miejsca produkcji torebki i pozwala powiązać zakup produktu z datą z rachunku.
• Jeśli kupujesz w internecie poproś sprzedawcę o dodatkowe zdjęcia w dobrej rozdzielczości.
• Sprawdź, czy jesteś w stanie znaleźć ten sam model na stronie internetowej Louis Vuitton. Być może jest to wersja limitowana lub vintage, o czym też powinna być informacja w sieci.

Jak odróżnić oryginalny szal Louis Vuitton od podrobionego?

Należy przede wszystkim pamiętać, iż Louis Vuitton dba o każdy szczegół oferowanych produktów. Są one dopracowane w każdym calu. Zwróćcie uwagę na:

fot. SoShe.pl

• Jakość
LV poza słynnym logiem oferuje przede wszystkim jakość. Chusty wykonane są z połączenia wełny i jedwabiu czy wełny i kaszmiru, w dotyku są miękkie, mięsiste i delikatne. Połączenie jedwabiu, wełny i metalu to dane wymyślone. O tym, jaki skład posiada konkretny produkt, przeczytać można na oficjalnej stronie projektanta.

Poliester. Materiał, który lepiej omijać z daleka
Wiskoza – co to za materiał
Akryl – czy ten materiał jest bezpieczny?
Wełna dziewicza – idealny wybór?
Poliamid (nylon) – co to za materiał

• Metka przyszyta do szala
To na niej znajduje się informacja, z jakiego materiału zrobiony jest szal i wreszcie, gdzie został wyprodukowany. Na samym dole znajdziemy sześciocyfrowy numer modelu. To też kod potwierdzający autentyczność wyrobu – po wpisaniu go na oficjalnej stronie Louis Vuitton można sprawdzić czy skład modelu z metki jest zgodny z informacjami, które podaje producent i czy taki model w ogóle można odszukać (na podrabianych metkach bywają wymyślone numery modelu).
Metka jest staranne i równo przyszyta pojedynczymi szwami w każdym rogu. Nigdy nie jest przyszyta maszynowo. Odstające nitki albo krzywe przeszycia są dowodem, że mamy do czynienia z podróbką.

• Wzór
Najczęściej spotykanym i najczęściej podrabianym wzorem jest monogram. Warto zatrzymać się w tym miejscu na dłużej. W słabych podróbkach źle wykonany wzór można zauważyć od razu – często brakuje znaku LV i widoczne są elementy, które nie istnieją w oryginalnym wzorze monogramu.
Najczęściej jednak poszczególne elementy wzoru są niedbałe, krzywe, o różnych wielkościach. Co istotne – w oryginalnej chuście znaki loga nie dotykają bocznych krawędzi chusty i nigdy nie są przecięte, co zdarza się w przypadku podróbek.
W oryginale pasy umieszczone na bokach chusty są takiej samej szerokości. Napis „Louis Vuitton Paris” umieszczony w rogu chusty jest równy.

fot. SoShe.pl

• Wymiary
Na stronie Louis Vuitton z łatwością można sprawdzić nie tylko skład, ale też wielkość konkretnego modelu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę numer znajdujący się na metce i w ten sposób sprawdzić, czy wymiary sprzedawanej chusty zgadzają się z danymi podanymi przez producenta.

• Wykończenie
Krzywe ściegi i nierówne wykończenie dyskwalifikują chustę, podobnie jak prujące się nitki na końcach szala.
Jeśli to model z bieżącej oferty sprawdź, czy zgadzają się wymiary (zgodne z produktami na stronie internetowej). Jeśli nie jest to podróbka.

fot. SoShe.pl

• Opakowanie, pudełko
Apaszki, szale i chusty nigdy nie są sprzedawane zapakowane w foliowe worki, co zdarzyć się może w outletach Gucci czy Burberry.
Oryginalny produkt zawsze jest sprzedawany zapakowany w pudełko, i w takiej formie powinien trafić do nabywcy, nawet jeśli jest to odsprzedaż chusty. Pudełko jest solidne, tekturowe, otwierane poprzez rozsuwanie. Dawniej LV pakowało produkty w pudełka i torby w kolorze brązowym. Od 2016/2017 roku opakowanie zmieniło kolor na pomarańczowy.

M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *