Znajoma dermatolog od kilku miesięcy namawiała mnie na porządny zabieg odnowy skóry. Retix. C miał odświeżyć moją twarz po zimie. Cóż, jakoś nie po drodze było mi do gabinetu lekarskiego, choć z zabiegu zrezygnować nie chciałam. Stanęło na tym, że wykonałam go w domu, w zaciszu swojej łazienki. Czy skutecznie?
Koniec zimy i wczesna wiosna są idealnym czasem na aplikację różnego typu silnych preparatów, które likwidują przebarwienia, zmarszczki, problemy z elastycznością skóry, albo trądzik zwyczajny czy problemy z poszarzałą, zmęczoną cerą. Retix. C sprawia (przynajmniej tak obiecują specjaliści), że wszystkie wymienione problemy pójdą w zapomnienie. Dla dojrzałych kobiet to też intensywna terapia anti-aging.
Czym jest zabieg
Preparat jest rekomendowany przez lekarzy, bowiem bezpieczeństwo i skuteczność składników aktywnych zawartych w jego składzie zostały potwierdzone badaniami klinicznymi i naukowymi. Oczywiście najbezpieczniej będzie, jeśli na Retix. C udamy się do specjalistycznego gabinetu. Ofert na rynku jest wiele. Jeden zabieg kosztuje od 250 do 300 zł. Preparat do wykonania zabiegu w domu to wydatek ok. 60-70 zł.
Gabinety rekomendują 4 zabiegi w serii (minimum co cztery tygodnie), przy czym efekty są widoczne już po 1 zabiegu. Idealny wygląd skóra ma zachować nawet pół roku.
Skład preparatów
Wszelkiej maści informacje podają, iż zabieg Retix. C wykorzystuje retinol (4%) – czystą postać witaminy A, jeden z najskuteczniejszych składników stosowanych w odmładzaniu skóry w towarzystwie witaminy C (8%) i antyoksydantów (30%), które sprawdzają się w licznych problemach skóry.
Retinol zawarty w Retix. C jest stabilizowany. Oznacza to, iż wywołuje minimalne podrażnienie na skórę i jest przez nią lepiej tolerowany, jeśli porównamy go do tradycyjnego retinolu w tym samym stężeniu.
Dla kogo zabieg Retix. C
Zabieg działa na skórę poprzez złuszczenie starego, martwego naskórka, co prowadzi do odnowy tkanek. Dzięki stymulacji włókien kolagenowych do regeneracji, skóra zostaje wygładzona, ujędrniona, nawilżona i rozświetlona. Mówiąc najprościej, Retix. C działa na skórę jak żelazko.
Czytaj też
Olej kokosowy – naturalna metoda wybielania zębów?
Shiseido Benefiance Concentrated Anti-Wrinkle krem pod oczy | Recenzja
Czekolada – cudowny lek
Wskazań do wykonania zabiegu jest całkiem sporo. Wśród głównych wymieniane są wspomniane zmarszczki, ale też przebarwienia, szara, ziemista cera, oznaki fotostarzenia, suchość skóry, trądzik zwyczajny, rozszerzone pory i wiotka skóra.
Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu wymienia się kuracja retinoidami przeprowadzoną w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy, aktywne zmiany trądzikowe, wszelkie uszkodzenia naskórka, opryszczkę, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, alergie, ciążę i karmienie piersią. Miejmy też na uwadze, iż może zadziałać źle na skórę wrażliwą i naczynkową.
Jak wygląda zabieg
Zabieg jest banalny. To tak naprawdę wklepanie w skórę kilku kosmetyków. Zanim jednak do niego przystąpimy, pamiętajmy, aby tydzień przed zabiegiem nie stosować samoopalaczy i nie opalać się, a także tydzień przed zabiegiem nie używać peelingu i nie depilować skóry.
Przed zabiegiem wykonujemy dokładny demakijaż. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie skóry. Wykorzystałam do tego profesjonalny preparat Bielenda Reti-Power 2 VC Spray przygotowujący do zabiegu.
Kiedy skóra twarzy, szyi i dekoltu jest oczyszczona, zaczynamy aplikować na nią zawartość ampułki z witaminą C i kompleksem antyoksydantów. Płyn jest wodnisty, o lekko lepkiej konsystencji. Ma w miarę przyjemny zapach.
Następnie nakładamy maskę zawierającą czysty retinol. Produktu w saszetce jest całkiem sporo. Po tym kroku skóra mocno się świeci, jest nieco tłusta i delikatnie zażółcona.
Po około 6 – 8 godzinach zmywamy kosmetyk czystą wodą.
Jak zachowuje się skóra po zabiegu
Przed wykonaniem zabiegu świadoma byłam, iż po aplikacji preparatów występuje intensywne złuszczenie i ściągnięcie skóry. Przez 3-4 dni może być odczuwalny dyskomfort, lekkie pieczenie i przed wszystkim intensywne złuszczanie naskórka. Wprawdzie objawy zaczerwienienia skóry po około 2-3 dniach powinny ustąpić, jednak lepiej w tym czasie nie planować ważnych wyjść i przygotować się na to, że raczej będziemy wyglądać mało korzystnie.
Na tym etapie uprzedzam, że przez kilka dni po zabiegu nie wykonywałam makijażu. Nie potrafię więc powiedzieć, jak na skórze zachowywał się podkład i inne kosmetyki kolorowe.
Jak to wygląda w praktyce?
Tuż o nałożeniu preparatów skóra jedynie się świeci. Nie ma żadnej reakcji ze strony skóry, nie jest podrażniona, zaczerwieniona, nie piecze. Kosmetyki pozostawiłam na skórze twarzy i dekoltu ok. 8 godzin, po czym zmyłam je za pomocą czystej, chłodnej wody.
Dzień 1
Na skórze nie widać żadnych zmian, praktycznie nic się z nią nie dzieje, jakby nie wystąpiła reakcja na zabieg.
Dzień 2
Zauważalne jest lekkie podrażnienie i zaczyna się delikatne łuszczenie naskórka w okolicy nosa i wokół ust.
Dzień 3
Skóra zaczyna lekko piec i pojawia się na niej delikatny rumień (można go porównać do mocniejszego opalenia się), zaczyna się też mocniej łuszczyć. Na dobrą sprawę łuszczenie jest mocno widoczne, chociaż nie wyklucza to z aktywności zawodowej.
Na tym etapie ulgę przynosi natłuszczanie skóry delikatnym kremem i wit. A+ E w kroplach. Ja wykorzystałam naturalny olejek jojoba.
Dzień 4, 5
Skóra nadal się łuszczy, ale zaczerwienienia powoli ustępują. Niezbędna jest duża dawka preparatów natłuszczających.
Dzień 6
Objawy podrażnienia powoli znikają. Po łuszczeniu pozostaje już niewiele śladów.
Skóra jest jak „nowa”, gładka i rozświetlona. Zauważalny jest jej ujednolicony koloryt.
Pielęgnacja po zabiegu
Do pielęgnacji skóry niezbędne będą delikatne kosmetyki, kremy nawilżające i łagodzące. Kremy z wysokim filtrem (50+ SPF) warto stosować jeszcze przez miesiąc po zakończonej kuracji.
M.
Cześć! Jestem Weronika i chciałbym przywitać Was na moim blogu. Jestem fanatyczką dbania o urodę i stylizację, więc głównie piszę o tym. Sporo również mówię o radzeniu sobie w związkach. Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej 🙂