Shiseido Benefiance Concentrated Anti-Wrinkle Krem Pod Oczy | Recenzja

Skóra wokół oczu wymaga szczególnego traktowania. Im jesteśmy starsze, tym większą uwagę powinniśmy skupiać na dbaniu o nią. Intensywne odżywianie to podstawa. Czy pomaga w tym przeciwzmarszczkowy krem pod oczy Shiseido Benefiance Concentrated?

Producent zapewnia, że Shiseido Benefiance Concentrated to krem do pielęgnacji skóry wokół oczu w szczególnie trudnych warunkach atmosferycznych. Rzeczywiście świetnie sobie radzi zimą, gdy w pomieszczeniach powietrze jest suche i skóra odczuwa dyskomfort. Idealnie sprawdza się również latem, gdy zewsząd atakuje nas smog, kurz, klimatyzacja… Zanieczyszczone i suche powietrze o tej porze roku szczególnie nie służy naszej skórze.

Lekarze dermatolodzy są zgodni co do tego, że im mniej słońca, a więcej wilgoci, tym dla skóry  lepiej. Bywa, że trudno zachować dobry balans. Na szczęście ratunkiem na wiele niedogodności, jakie spotykamy na co dzień, a które nie służą delikatnej skórze jest krem, który mocno i głęboko ją nawilża. Do takich właśnie należy Shiseido Benefiance Concentrated, który rewelacyjnie odżywia, ale też nawilża, wygładza i uspokaja skórę. Produkt sprawia, że niestraszna jest jej klimatyzacja czy suche powietrze z grzejników (w zależności od pory roku). Używany na dzień rozświetla okolice oczu, dlatego idealnie sprawdza się po zarwanej nocy. Po jego użyciu skóra wydaje się wypełniona od środka. Co istotne – dobrze reaguje na kosmetyki kolorowe, choć tu mam uwagę – na dzień lepiej nakładać go oszczędnie, ponieważ może pozostawiać lekki, tłusty film.

Krem lekko natłuszcza, dlatego polecam używać go na noc.

Komu polecam ow produkt? Powinny sięgnąć po niego osoby mające kłopot z podkrążonymi oczami. Krem wyraźnie je likwiduje, rozjaśniając skórę. Od czasu do czasu polecam zrobienie maseczki z produktu. Wystarczy po prostu położyć grubszą jego warstwę i pozwolić mu się wchłonąć. Po takim zabiegu skóra odpłaca się ładnym wyglądem.

Krem nie jest dedykowany wyłącznie kobietom dojrzałym. Pomaga w likwidacji cienkich linii prowadzących do powstawania zmarszczek, więc mogą (a nawet powinny) sięgać po niego dziewczyny, które 30. urodziny mają już za sobą. Myślę, że zadowolone będą też młodsze, które natura wyposażyła w bardzo delikatną skórę, i którym dają o sobie znać zmarszczki mimiczne.

Zapach jest raczej neutralny, przyjemny. Opakowanie zawiera 15 ml. Zaletą jest jednak to, że krem jest bardzo treściwy i aplikuje się go bardzo oszczędnie. W zupełności wystarczy niewielka jego ilość. Regularnie używany może wystarczyć nawet na 6 miesięcy.

Na koniec zostawiam kwestię estetyczną. Co tu dużo mówić, krem schowany jest w ładnym opakowaniu przypominającym biżuterię. Z drugiej jednak strony dla tych, którzy wolą opakowania z pompką czy w tubce, szklany słoiczek może być mało higieniczny.

Czy warto? Warto! Z jedną uwagą – nie jest to krem likwidujący zmarszczki, a przeciwzmarszczkowy. Niestety, cudów nie ma.

* Shiseido Benefiance Concentrated Anti-Wrinkle Eye Cream o pojemności 15 ml
Cena 295. Promocja Douglas 219 zł

TO NIE JEST MATERIAŁ SPONSOROWANY. WSZYSTKIE WYRAŻONE OPINIE SĄ MOIMI WŁASNYMI. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *