Louis Vuitton | Jak Rozpoznać Podróbkę Dzięki 'Date Code’

Wbrew powszechnej opinii, torebki Louis Vuitton (z wyjątkiem bagaży i rzadkich limitowanych edycji) nie mają numerów seryjnych. Zamiast tego posiadają one date code (kody daty) wybity na wewnętrznych znacznikach lub bezpośrednio na wewnętrznych podszewkach. To klucz do ustalenia, kiedy i gdzie torebka została wyprodukowana. To też jeden z aspektów, na które zwraca się uwagę podczas procesu rozpoznawania, czy mamy do czynienia z oryginałem.

Date code służą do identyfikacji miejsca produkcji i daty produkcji torebki Louis Vuitton, a nie do weryfikacji autentyczności.

Louis Vuitton umieszcza kody daty w prawie każdej nowo wyprodukowanej torbie, portfelu i małym skórzanym gadżecie. Dzieje się tak od lat 80-tych. Z wyjątkiem torebek produkowanych we wczesnych latach 80. (i starszych), kody daty można więc znaleźć we wszystkich torebkach Louis Vuitton i innych przedmiotach luksusowej marki (np. okularach przeciwsłonecznych).

Niemal każdy produkt LouiS Vuitton date code posiada fot. SoShe.pl

Zdarza się, że kody daty są ukryte i mogą być trudne do znalezienia, ale w większości przypadków są wyraźnie widoczne na podszewce lub na dołączonym znaczniku.

• Louis Vuitton nigdy nie prowadzi wyprzedaży czy promocji
• Nie ma „outletów” Louisa Vuittona
• Autentyczne torby Louis Vuitton NIE POSIADAJĄ kart autentyczności

Louis Vuitton wielokrotnie zmieniał konfigurację kodu daty, ale kod daty zawsze zawiera litery i/lub cyfry. Litery wskazują kraj, w którym towar został wykonany, a cyfry wskazują miesiąc/rok daty produkcji.

Format kodów dat jest następujący:

• Początek lat 80.
Louis Vuitton nie używał kodów dat przed rokiem 1982.

• Lata 80.
Trzy lub cztery liczby z pierwszymi dwoma liczbami informującymi o roku i ostatniej liczbie (liczbach) informującej o miesiącu.
Na przykład
„836” oznaczałoby datę produkcji w czerwcu 1983 r.

Skóra saffiano – czy warto inwestować w produkty z niej wykonane
Louis Vuitton – synonim luksusu czy wizytówka sekretarek?
Gdzie kupić torebkę Louis Vuitton?

• Od początku do końca lat 80.
Trzy lub cztery cyfry, po których następują dwie litery z dwiema pierwszymi cyframi reprezentującymi rok, następna liczba (y) reprezentująca miesiąc i dwie ostatnie litery reprezentujące kraj (prawy pasek boczny dla kodów lokalizacji fabryki).
Na przykład
„874VX” wskazuje datę produkcji z kwietnia 1987 r. I lokalizację fabryki we Francji. Pod koniec lat 80. litery reprezentujące lokalizację fabryki pojawiły się przed trzema lub czterema liczbami reprezentującymi datę produkcji.

• Lata od 1990 do 2006
Dwie litery, po których następują cztery cyfry z dwiema pierwszymi literami przedstawiającymi lokalizację fabryki, pierwszą i trzecią liczbą reprezentującą miesiąc oraz drugą i czwartą liczbą reprezentującą rok.
Na przykład
„VI1025” mówi o lokalizacji fabryki we Francji i dacie produkcji z grudnia 2005 r.

• Od 2007 roku
Dwie litery, po których następują cztery cyfry z dwiema pierwszymi literami przedstawiającymi fabrykę, pierwszą i trzecią liczbą reprezentującą tydzień w roku oraz drugą i czwartą liczbą reprezentującą rok.
Na przykład
„SD2057” wskazuje lokalizację fabryki w Stanach Zjednoczonych i datę produkcji w ciągu 25 tygodni (lub maja) w roku 2007

Louis Vuitton – Kody krajów
Francja – A0, A1, A2, AA, AAS, AH, AN, AR, AS, BA, BJ, BU, DR, DT, DU, CO, CT, ET, FL, LW, MB, MI, NO, RA, RI, SA, SD, SF, SL, SN, SP, SR, TJ, TH, TN, TR, TS, VI, VX
Włochy – BC, BO, CE, FO, MA, PL, RC, RE, SA, TD
Stany Zjednoczone – FC, FH, LA, OS, SD, FL
Hiszpania – CA, LO, LB, LM, LW, GI
Szwajcaria – DI, FA
Niemcy – LP

Należy pamiętać, że fakt, że element ma data code (kod daty), nie gwarantuje, że jest on autentyczny, ponieważ wiele fałszywych produktów posiada tego typu oznaczenie. Ważny i właściwie opieczętowany kod daty jest tylko jednym z wielu parametrów, które są sprawdzane w celu zagwarantowania autentyczności torebki Louis Vuitton.
Jeśli jednak litery kodu kraju nie pasują do stempla „made in” znajdującego się na torbie lub portfelu, przedmiot jest z pewnością fałszywy.
Przykład:
Torba z kodem daty FL1011 oznacza Francję, listopad 2011 r. Jeśli przedmiot ma pieczęć made in Spain, można być pewnym, że jest sfałszowany.

Autentyczne torebki bez kodu daty?

Autentyczne torebki Louis Vuitton z podszewkami alcantara mogą mieć kody daty, które są bardzo trudne do odczytania lub zupełnie zniknęły. Czasami ma to miejsce w przypadku starszych toreb, jeśli torby zostały wyczyszczone lub jeśli podszewka została w nich wymieniona.

M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *