Jedna z głównych zasad brzmi, że lukier powinien mieć konsystencję śmietany. Idealnie biały i trwały będzie ten przygotowany na bazie białka jajek i cukru pudru. Kolejna wersja pozwala uniknąć używania białek. Przed wami trzy pomysły na lukier:
1. Lukier z użyciem białek
lukier nadaje się do nakładania do szprycy i robienia na wypiekach wzorów.
Składniki
- 1 białko jaja
- cukier puder (ok. 200 g)
- łyżeczka soku z cytryny
Białko z częścią cukru ubić na sztywną masę, po czym dodać pozostałą część cukru – ilość cukru zależy od tego, czy lukier ma być rzadszy, czy bardziej gęsty. Gdy masa będzie gotowa, dodajemy sok z cytryny, ew. ulubiony aromat.
2. Lukier bez białek
lukier jest dobry do polewania wypieków
Składniki
(w zależności od potrzeby, porcje można zwiększać)
- cukier puder (ok. 200 g)
- 2 łyżki ciepłej wody
- 2 łyżki soku z cytryny
Sok z cytryny połączyć z wodą. Do płynu dodawać stopniowo cukier puder i dokładnie mieszać. Jeśli masa będzie zbyt rzadka, należy dodać nieco więcej cukru. I gotowe. Można ozdabiać wypieki.
3. Lukier z mleka
idealny do polewania wypieków
- cukier puder (ok. 200 g)
- 2 łyżki ciepłego mleka
Cukier puder dobrze wymieszamy z mlekiem. Masa powinna mieć gęstość ciasta na naleśniki. Jeśli będzie zbyt rzadka, dosypujemy nieco cukru, a jeśli za gęsta, dodajemy odrobinę mleka. Całość chłodzimy w lodówce przez 30-60 minut. Gotowe!
Cześć! Jestem Weronika i chciałbym przywitać Was na moim blogu. Jestem fanatyczką dbania o urodę i stylizację, więc głównie piszę o tym. Sporo również mówię o radzeniu sobie w związkach. Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej 🙂