Kameralnych plaż nad morzem jest coraz mniej, ale przecież wciąż istnieją. Takim miejscem jest Rewa, położona między Gdynią a Puckiem. Trudno nad Bałtykiem znaleźć równie uroczą i cichą miejscowość. Jest spokojnie głównie dlatego, że nie wybudowano tu jeszcze hoteli wyposażonych w tysiące miejsc, choć dobrych hoteli i pensjonatów tu nie brakuje.
Niewielka wioska rybacka schowała się na „końcu świata” i to jest jej największym atutem. Położona w bardzo malowniczym miejscu, czyli na Mierzei Rewskiej na dobrą sprawę od niedawna zaczyna być odkrywana przez turystów. To dobrze, bo wciąż jest tu jeszcze cicho i spokojnie. Rewa nie leży w Trójmieście, ale jest do niego niemal przyklejona. Nie zdziwcie się więc, kiedy spotkacie mieszkańców Gdyni, Sopotu czy Gdańska, którzy przyjechali tu pospacerować czy zjeść świeżą rybę w jednej ze smażalni. Na Kaszubach wiele jest miejsc, których nie można pominąć. Przed Wami kilka informacji o tym, co można robić w Rewie.
Plaża w Rewie
Maleńka wieś leży tuż nad zatoką. Szeroka i piękna plaża ze złotym piaskiem w każdym punkcie miejscowości jest na wyciągnięcie ręki. Z łatwością dotrzeć do niej można z każdego punktu miejscowości. Plaża rozciąga się po dwóch stronach wychodzącego z lądy Cypla Rewskiego, przez co kąpielisko naturalnie podzielone jest na dwie części: północną skierowana jest w stronę Pucka, a południowa w stronę Gdyni. Zejście do wody jest łagodne, natomiast w sezonie na plaży pojawią się atrakcje dla dzieci.
Windsurfing w Rewie
Jest tu wietrznie, dlatego kiedy porządnie zawieje, tutejsze wody zasilają wielbiciele windsurfingu i kitesurfingu. Przy dobrych wiatrach jest tu ich cała masa, a niebo staje się kolorowe od latawców. Widok iście bajkowy. Jeśli szukacie dobrego miejsca do nauki pływania z żaglem, powinniście pomyśleć o wypoczynku w Rewie. Na miejscu jest kilka szkół prowadzących szkolenia od podstaw, dla początkujących aż do poziomu dla zaawansowanych.
Atrakcje w Rewie
Miejscowość w całości znajduje się w Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Okalające miejscowość tereny objęte są obszarem specjalnej ochrony ptaków „Zatoka Pucka”.
We wsi znajduje się Aleja Zasłużonych Ludzi Morza, na której regularnie pojawiają się nowe tablice upamiętniające osoby związane z morzem. Na końcu alei kilka lat temu ustawiono Krzyż Morski. Fanów fotografii zainteresuje położona niedaleko gdyńska torpedownia, imponująco prezentująca się na zdjęciach. Na spacer idealnie nadają się pobliskie Mechelinki z uroczym molo, przy którym w sezonie sprzedawane są pyszne gofry z owocami.
Marsz Śledzia
Tutejszą atrakcją jest piaszczysty Cypel Rewski, osłaniający niewielką zatokę. Głębokość w rejonie piaszczystego wału spada poniżej 1 metra. To wyjątkowa ciekawostka przyrodniczo-turystyczna tego miejsca, dzięki której można „chodzić po wodzie”. Pozwala na to płycizna ciągnąca się łukiem po między Kuźnicą morską na półwyspie Helskim a Rewą. Od 2002 roku między tymi miejscowościami organizowany jest Marsz Śledzia – prawie 10-kilometrowa piesza przeprawa (dla niektórych happening) przez Zatokę Pucką po mieliźnie.
Gdzie na rybę w Rewie
Na plan pierwszy wysuwa się miejscowa restauracja „Bar Nadmorski” wyposażona w obszerny taras, z którego widać całą okolicę. Jest co oglądać, kiedy czeka się na zamówioną porcję. Jeśli kochacie ryby, zamówcie tutejsze fileciki z flądry. Godny polecenia jest też filet z dorsza lub z sandacza. Są też ryby z grilla. Jeśli nie jecie mięsa, spróbujcie ziemniaka z grilla z tzatzikami. Rewelacja.
Podczas zamawiania jest możliwość wyboru gramatury ryby, co nie jest zbyt częste w restauracjach.
Przygotujcie się na to, że w sezonie ścisk może być spory, więc kuchnia musi się sprężać, a na zamówienie trzeba poczekać nieco dłużej.
Marta
Cześć! Jestem Weronika i chciałbym przywitać Was na moim blogu. Jestem fanatyczką dbania o urodę i stylizację, więc głównie piszę o tym. Sporo również mówię o radzeniu sobie w związkach. Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej 🙂