Lawendowe Pole, Czyli Perełka Na Warmii

Chcecie bajki, oto bajka… Inaczej tej historii zacząć nie można. Jest bowiem na Warmii miejsce, w którym poczujecie się jak w raju, albo w Prowansji. Miejsce, które pachnie lawendą. To Nowe Kawkowo pod Olsztynem.

Można tu nacieszyć oko śródziemnomorskim krajobrazem. Latem odcienie fioletu zalewają całą plantację. Krzewy rozsiewają wokół siebie bajeczny zapach. Joanna Posoch,  która stworzyła to miejsce zaczęła od 300 krzewów, dziś plantacja zajmuje niecały hektar. Krzewy mają ponad metr średnicy, sięgają powyżej kolan. W lipcu zaczynają się zbiory.

SoShe.pl
SoShe.pl

Rytm życia wyznaczają tu pogoda i pory roku. Niemal wszędzie na ścianach wiszą ususzone kwiaty. W Manufakturze Zielarskiej trwa produkcja olejków.

Lawendowe Pole w Nowym Kawkowie już jakiś czas temu wyrosło na jedną z największych atrakcji na Warmii. Uroku okolicy dodają rozległe pola, po których spacerują bociany, soczyste łąki pełne kwiatów, morenowe wzgórza, albo małe jeziorka w środku lasu.

TOP 10. Miejsca w Bieszczadach, których nie można pominąć
Miejsca z klimatem | Bieszczady. Dom Malowany
Rewa – najlepsze wakacje nad morzem 
Władysławowo | Czerwone Żagle, czyli najlepsze wakacje nad morzem
Kaszuby | TOP 10 miejsc, których nie można pominąć

W aromatycznym otoczeniu można również przenocować, a podczas warsztatów alchemicznych nauczyć się wykonywania lawendowych kosmetyków, wina, wyciszających herbatek, toniku do twarzy. Można też kupić lawendowe pamiątki – świeże bukiety lawendy, lawendę namalowaną na drewnie, kamykach, płótnie i zakładkach do książek, albo lawendowe saszetki, które odstraszają mole.

Jak trafić
Adres: Nowe Kawkowo 11A

SoShe.pl
SoShe.pl
SoShe.pl
SoShe.pl
SoShe.pl
SoShe.pl
SoShe.pl
SoShe.pl
SoShe.pl
SoShe.pl
SoShe.pl
SoShe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *