Jadeitowy wałek do masażu twarzy – do czego służy i czy naprawdę działa?

Mówi się o nim, że jest pielęgnacyjnym cudotwórcą – odmładza, liftinguje, wygładza zmarszczki i zwęża pory. Jak wygląda prawda? Czy jadeitowy masażer do twarzy spełnia swoje zadanie?

Wałki jadeitowe stają się hitem na naszym rynku urodowym, a przecież jadeit (żad) wykorzystywany jest od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej. W Azji nazywa się go „kamieniem młodości”, bowiem pomaga oczyścić organizm z toksyn, wzmacnia ogólną jego odporność, uwalnia od napięcia i stresu. Dodatkowo ma działanie przeciwzapalne.

Jak działa wałek z jadeitu?

Wałki, które zyskują w Polsce na popularności, służą głównie do masażu twarzy i szyi. Jak to się dzieje, że jadeit ma działanie upiększające?
Wałek jest naturalnie jest chłodny i właśnie ów chłód, nawet podczas długiego rolowania (kamień nie przejmuje ciepła ciała), działa na skórę łagodząco. Dla lepszego efektu przed zabiegiem warto umieścić wałek w lodówce na kilkanaście minut i dodatkowo schłodzić kamień, co poprawi jego skuteczność.

Jak używać jadeitowego wałka?

Masaż twarzy najlepiej wykonywać wieczorem, kiedy skóra odpoczywa po całym dniu. Skóra powinna być czysta, pozbawiona makijażu.
Jadeitowego rollera używa się zawsze od środka twarzy, kierując się do zewnętrznych jej części, czyli węzłów chłonnych. Skóra pod oczami i na powiekach wymaga delikatności, używamy do niej mniejszego wałka, nie naciskając zbyt silnie. Szyję masujemy zaczynając od obojczyków i rolując od dołu szyi ku żuchwie.
Nacisk powinien być komfortowy, niezbyt mocny. Każdy ruch warto powtarzać po kilka razy, minimum 5 na każdym masowanym obszarze twarzy.

Efekty masażu jadeitem

Każdy dobrze wykonany masaż będzie dla naszej twarzy zbawienny – poprawi krążenie krwi i funkcje skóry. Nie oszukujmy się jednak – nie będzie efektów stosowania urządzenia, jeżeli masaż nim nie będziecie wykonywany regularnie.

Codzienne stosowanie wałka jadeitowego już po dwóch tygodniach daje zauważalne rezultaty. Oczywiście nie można spodziewać się, że wałek „wyprasuje” nam głębokie zmarszczki czy wyleczy z trądziku, bo (bądźmy szczerzy) po takie efekty należy udać się do gabinetu lekarskiego. Kamień jadeitu potrafi jednak zadziałać na skórę przeciwzmarszczkowo, zredukować cienie i worki pod oczami, obkurczyć przekrwione czy obrzęknięte z powodu zmian skórnych obszary twarzy i szyi.

Regularne stosowanie jadeitu poprawi stan naczyń krwionośnych, krążenie krwi i drenaż limfy, zminimalizuje też pory, a przede wszystkim odpręży i uspokoi skórę twarzy, zrelaksuje ją. Wałek używany po zaaplikowaniu kosmetyków poprawi ich absorpcję – można go stosować po nałożeniu serum, kremu na noc czy maski w płachcie i masować skórę po masce lub tuż po jej zdjęciu.

Nie tylko zielony

Jadeit jest bardzo czystym kamieniem zawierającym najmniej szkodliwe zanieczyszczenia (siarka, związki fosforu). Najczęściej spotykany jest w kolorze zielonym, jednak jadeit może mieć też barwę brzoskwiniową, czarną, oliwkową, niebieską, czy żółtą.

Marta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *