10 Wyjątkowych Plenerów Na Ślubną Sesję Zdjęciową

Plaża, góry, miejskie zakamarki… Pomysłów na wykonanie ślubnej sesji zdjęciowej jest wiele, można ją zrealizować niemal w każdym miejscu. Ma być jednak magicznie i niesztampowo, a do tego potrzebne jest coś więcej, niż park koło domu. Niebanalne miejsce to połowa sukcesu.

Idealnie, kiedy sesja pokazuje hobby i pasje Młodej Pary. Jeśli obojgu nie brakuje poczucia humoru, na zrobienie pamiątkowych fotek mogą wybrać wesołe miasteczko czy gabinet krzywych luster. Kochający zakupy odnajdą się w galerii handlowej, wielbiciele zwierząt w ogrodzie zoologicznym, a kibice sportowi na stadionie piłkarskim. Ciekawie może być też na polu golfowym czy paintballowym, w stadninie koni, na rollercoasterze, na quadach, gokartach, nawet na nartach. Jeśli lubicie podróżować, idealne tło zapewni wam lotnisko albo stylowy dworzec PKP. Możliwości są nieograniczone, choć każda z nich wymaga pozwolenia na wejście na dany teren. Nie zapominajcie o tym.

Poniżej konkretne miejsca w różnych rejonach Polski, które możecie brać pod uwagę.

1. Lawendowe Pole (Warmia)

Lawendowe Pole w Nowym Kawkowie wyrosło na jedną z największych atrakcji na Warmii, która sama w sobie dla turystów pozostaje wciąż zagadką. Fioletowo kwitnące krzewy rozsiewają wokół siebie bajeczny zapach. Jest sielsko.

Czytaj też
Hobbitowe Wzgórza – magiczny świat na Kaszubach
Zalipie – Wieś w kwiaty malowana
Sandomierz nie tylko na weekend
Lwów – 10 wyjątkowych miejsc
Słupsk – miasto murali
Szwajcaria – Przenieś się w czasy Belle Epoque
Hydra – najpiękniejsza grecka wyspa

2. Zalipie (Małopolska)

Zalipie jest bajkowe, często określane mianem najpiękniejszej polskiej wsi. Nawet jeśli ktoś ma inne zdanie, przyznać musi, że to jedna z najoryginalniejszych miejsc w Polsce. Tu kwiaty są wszędzie, o każdej porze roku. Znaleźć je można na fasadach domów, studniach, płotach, kurnikach, budach dla psów, nawet na ośrodku zdrowia i straży pożarnej. Kwiaty są znakiem charakterystycznym tej niewielkiej wsi.

3. Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym (Pomorskie)

Z powodzeniem imituje Saharę. Jeśli nie powiecie znajomym, że zdjęcia zrobione są w Polsce, będą przeświadczeni, że zrobiliście je gdzieś w Afryce. Ogromne połacie piachu ciągną się wzdłuż bałtyckich brzegów od Smołdzina aż po Łebę. Te największe w Europie wydmy sięgają 30-45 metrów, tworząc jedyny w swoim rodzaju krajobraz.
Jeśli zbyt daleko wam do Słowińskiego Parku Narodowego, pomyślcie o sesji na Pustyni Błędowskiej.

4. Opactwo Cystersów w Lubiążu (Dolnośląskie)

To miejsce robi ogromne wrażenie. Cysterski zespół klasztorny w Lubiążu jest jednym z największych zabytków tej klasy w Europie, ale też największym opactwem cysterskim na świecie. W 1997 zawitał tu Michael Jackson. Kręcono tu też teledyski. W 2010 nagrywał tu Behemot, a dwa lata później Sylwia Grzeszczak. Efekt widać w teledysku „Małe rzeczy”.

5. Park miniatur Inwałd (Małopolska)

To chyba największy z polskich parków miniatur. W jednej chwili można tu zwiedzić cały świat. Jest Łuk Triumfalny, Sfinks, Biały Dom, Colosseum, Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eifflla, Big Ben. Jedną z najciekawszych budowli jest pomniejszona kopia rzymskiej Bazyliki św. Piotra wraz z Placem św. Piotra. To przed nią Młode Pary najchętniej robią pamiątkowe zdjęcia.

6.  Borne Sulinowo (Zachodniopomorskie)

Niech nie zniechęcają was brzydkie miejsca. Opuszczone budynki „ozdobione” graffiti czy industrialne ruiny są idealnym tłem dla wymuskanej Młodej Pary. Borne Sulinowo to miejsce wyjątkowe na ślubną sesję. Przez blisko pół wieku stacjonowali tu żołnierze Armii Czerwonej, a miejscowość przez dziesiątki lat na polskich mapach po prostu nie istniała. Dziś opuszczone budynki upstrzone kolorowym graffiti, przez lata rozkradane i demolowane, dają niejako wizytówkę temu miejscu, określanemu jako miasto-widmo.

7. Zamek w Łapalicach (Kaszuby)

To jedno z tych miejsc, do których wstęp jest surowo wzbroniony. Ciekawscy wchodzą tu na własną odpowiedzialność. Wielu chce zobaczyć oryginalną, niedokończoną budowlę, uważaną za najmłodszy zamek Europy. Pod względem kubatury to jeden z największych tego typu obiektów na Pomorzu, ustępuje pola jedynie zamkowi w Malborku. Zapewne, gdyby udało się doprowadzić budowlę do końca, byłaby ona jedną z największych, jeśli nie największą atrakcją Kaszub.

8. Zamek w Mosznej (Opolskie)

Najeżony wieżami zamek wygląda jak wyjęty z bajki o śpiącej królewnie. Nic dziwnego, że mówi się o nim „polski Disneyland”. To jedna z największych atrakcji turystycznych Opolszczyzny, którą zachwycają się dzieci i niedoszłe księżniczki. Idealne tło ślubnej sesji zdjęciowej.

9. Krzywy las (Zachodniopomorskie)

Las jest dość popularnym miejscem na sesję zdjęciową. Ale las niedaleko Nowego Czarnowa trudno nazwać zwyczajnym. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie pnie drzew rosną wbrew prawom natury, zakrzywiając się pod katem prostym i tworząc kształt litery „C”. Jest niezwyczajnie i tajemniczo.

10. Gdyńskie koło widokowe (Pomorskie)

Czy to wesołe miasteczko? Nie do końca. Z całą pewnością na sesję zdjęciową w takim miejscu nie mogą pozwolić sobie osoby z lękiem wysokości. Wprawione w ruch wagoniki wwożą chętnych na wysokość 55 metrów. Sesja z panoramą miasta będzie więc wyjątkowa. Aby było kameralniej, można wynająć gondolę VIP dla czterech osób.
To największe koło widokowe w Polsce, choć w wielu innych miastach znajdziecie podobne obiekty. Szukajcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *