Louboutin – Luksusowa Szpilka

Czerwona podeszwa, a na niej logo Christian Louboutin. Posiadanie tego symbolu luksusu, jest spełnieniem marzeń milionów kobiet na całym globie. Te szpilki to znacznie więcej niż po prostu buty. To wyraz prestiżu, podobnie jak posiadanie samochodu marki Rolls-Royce.

facebook. com/christianlouboutin

Co sprawia, że kobiety za nimi szaleją? Odpowiedź jest banalna. Poza tym, że są luksusowe, zwracają uwagę na ich posiadaczkę. Charakteryzują się czystymi liniami oraz zaokrąglonymi i naturalnymi kształtami. To klasyka w połączeniu z ekstrawagancją i oryginalnością, na niebotycznie wysokich obcasach. Wszystkie te cechy sprawiają, że buty są ponadczasowe. Kupione dzisiaj, będą modne nawet po kilku latach. Podobnie, jak buty głównych konkurentów Louboutinana, które produkują Manalo Blahnik czy Giuseppe Zanotti.

Wygoda

Szpilki Louboutina słyną z czerwonej podeszwy i fantastycznych fasonów. Perfekcyjne wykończenie, intensywne kolory, piękne tkaniny i spektakularne obcasy to nie wszystko. Uwagę zwraca ich wysokość. Luksusowych szpilki mają nawet 14 centymetrów. Jednak w tych butach nie cierpią stopy. Szpilki od Christiana Louboutina są bardzo wygodne – doskonale wyprofilowane i zbalansowane, a nogi wyglądają w nich wyjątkowo ponętnie.

„Są buty, które ubierają kobietę i takie, które ją rozbierają”                     Christian Louboutin

Bywa, że to obuwie decyduje o tym, w jaki sposób wygląda cała kreacja – to waśnie kreator miał na myśli.
– Moim głównym celem jest stworzenie kobiety pięknej i seksownej, której nogi wyglądałyby na tak długie, jak jest to tylko możliwe – zdradził w jednym z wywiadów projektant.

Czytaj też
Louis Vuitton – synonim luksusu czy wizytówka sekretarek?

Kim jest Louboutin?

facebook. com/christianlouboutin

Historia życia najsłynniejszego szewca świata przypomina amerykański sen. Urodzony w 1964 roku, jako nastolatek, trzykrotnie wrzucany ze szkoły, rozpoczął pracę w słynnym francuskim kabarecie Folies Bergère.
– Tancerki mnie absolutnie fascynowały. Jeżeli jesteś fanem wysokich obcasów, a w tym przypadku były to naprawdę ultra wysokie obcasy – nie mogłeś przejść obojętnie obok tych dziewczyn – wspominał Louboutin.
Zauważył też, że buty buty tancerek musiały być nie tylko piękne, ale i wygodne. Najprawdopodobniej waśnie podglądanie tancerek było inspiracją do pojawienia się czerwonej podeszwy. Plotka mówi, jak obserwował jedną z nich, kiedy malowała paznokcie czerwonym lakierem Chanel. Wpadł na pomysł, by na właśnie na taki kolor pomalować podeszwy butów i w ten sposób je ożywić. Zanim do tego doszło, Louboutin przeszedł długą drogę. Odbył nawet staż w pracowni Rogera Viviera, któremu przypisuje się stworzenie pierwszych butów na cienkiej szpilce. Pracował dla Chanel, Yves Saint Laurent, oraz Maud Frizon. To wtedy w jego imprezowymi towarzystwie byli m.in. Mick Jagger i Andy Warhol.

Znana marka

Marka Louboutin powstała w 1991 roku, a słynna czerwona podeszwa pojawiła się już 2 lata później. Tak oryginalnie ozdobiony but stał się znakiem rozpoznawczym Louboutin. Reklama spadła z nieba. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, pierwszą klientką butiku była księżna Karolina z Monako, która przed dziennikarzami nie szczędziła komplementów.
Louboutin nie poprzestał na damskich szpilkach. W 2003 roku firma wypuściła pierwsze torby, a od 2011 roku sprzedaje obuwie dla mężczyzn. W 2013 roku na rynku pojawiła się linia kosmetyków, głównie są to szminki i lakiery do paznokci.

facebook.com/christianlouboutin
facebook. com/christianlouboutin

Kto nosi szpilki z logiem Louboutin?

Z nieskrywaną przyjemnością w obuwiu mistrza pokazują się na salonach i na co dzień bohaterki serialu „Seks w wielkim mieście”, Mariah Carey, Angelina Jolie, Alicia Keys, Scarlett Johansson, Paris Hilton, Rihanna, Beyonce, Gwen Stefani, Joan Collins, Jennifer Lopez, Kylie Minogue, Tina Turner, Kim Kardashian, Eva Longoria, Britney Spears, Madonna, Tina Turner, Marion Cotillard. Christina Aguilera i Nicole Kidman w butach marki Louboutin zaprezentowały się  nawet w dniu swoich ślubów.
Również polskie gwiazdy uwielbiają chwalić się obuwiem z czerwoną podeszwą prosto od Louboutina, ot choćby Anna Mucha, Doda, Aneta Kręglicka, Natalia Lesz, Monika Olejnik, Małgorzata Kożuchowska czy Edyta Górniak.

Gdzie kupić szpilki Louboutin?

Louboutin, podobnie jak wielu innych topowych projektantów, musiał się mierzyć z zalewem podróbek. Poszukiwanie szpilek Louboutina w internecie nie jest więc najlepszym pomysłem. Na aukcjach na popularnych portalach sprzedażowych rzadko można trafić na oryginał.

Jeżeli chcemy uniknąć fałszywek, w buty najlepiej zaopatrywać się w oficjalnych sklepach. Duża część sprzedaży odbywa się on-line, jednak zawsze muszą to być sklepy sygnowane nazwiskiem projektanta. W Polsce oryginalne Louboutiny dostępne są w sklepie Moliera 2 w Warszawie.

Cena? Cóż, za luksus trzeba zapłacić całkiem sporo. Para butów to wydatek zaczynający się od 800 dolarów, choć najczęściej trzeba przygotować się na wydatek od 400 do 6 tysięcy dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *