InstaStories | Co Zrobić, By Wyglądało Pięknie (Pomocne Aplikacje)

Chyba nikomu nie trzeba dziś tłumaczyć, czym jest Instagram. Fotograficzny serwis społecznościowy zawładnął sercami ludzi na całym globie. Jeśli wierzyć specjalistom, zaangażowanie społeczności na Instagramie jest nawet 10- krotnie większe niż na Facebooku. Ale nie tylko o zdjęcia tu chodzi, coraz popularniejsze są też relacje InstaStories. To nic innego, jak krótkie filmy (lub zdjęcia), które nagrywamy za pomocą umieszczonej w aparacie kamery. Relacje InstaStories pozwalają budować więź między użytkownikami Instagrama. Watro więc zadbać o to, by były atrakcyjne, i by tworzyć wyróżniający się content. Jak to zrobić?

Instastories wykonane przy pomocy aplikacja Unfold fot. SoShe.pl

Pisałam Wam już o kilku sposobach dodawania muzyki do filmów na Instastories.

Dziś kolejna seria pomysłów na udoskonalenie tego, co publikujemy. Obrazy, które cieszą oko, stworzyć można z łatwością za pomocą darmowej aplikacji Unfold (dokładnie Unfold – Story Creator). Aplikacja ta pozwala wykreować piękne i wciągające historie z minimalnymi i eleganckimi szablonami. Obrazy przypominają trochę fotoksiążkę z pięknymi, przejrzystymi ilustracjami. Aplikacja pozwala stworzyć całą relację, nie tylko pojedyncze plansze

Jak działa Unfold – Story Creator

Podstawowa wersja aplikacji dostępna jest bezpłatnie. Działa na urządzeniach z systemem iOS: iPhone, iPad oraz iPod touch. Kiedy ją ściągniemy, do dyspozycji otrzymujemy kilka szablonów, które zawierają tekst i obraz w różnych konfiguracjach. Do ramek dodawać można dowolne zdjęcia lub krótkie filmy wcześniej zapisane w telefonie. Można też równocześnie dodawać i zdjęcia, i filmy. Pozwalają na to szablony z dwoma (lub więcej) ramkami.

Aplikacja Unfold

Część szablonów daje możliwość dodania tekstów – tytułów i opisów. W tym przypadku można korzystać z różnych czcionek lub zmieniać ich rozmiar (po kliknięciu EDIT TEXT). W wersji podstawowej (bezpłatnej) nie ma też możliwości zmiany tła. Pozostaje białe. Można za to kadrować zdjęcie po dwukrotnym kliknięciu w nie.

Korzystając z plusa stworzyć można całą relację i kontrolować efekty klikając w „oczko” na dole.

Po stworzeniu dokumentu (InstaStories) zapisujemy plik w rolce aparatu za pomocą strzałki w prawym górnym rogu. Później w aplikacji Instagram należy już tylko dodać gotowy plik. Pojedynczą planszę zapisujemy klikając PAGE, a całą relację klikając STORY.

Właściciele urządzeń z systemem Android podobny efekt mogą uzyskać korzystając z aplikacji InstaMini.  W tym przypadku opis dodać należy w Instastories. Również aplikacja April pozwala na stworzenie ciekawych layoutów do wykorzystania w Instastories.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *