Instagram | Jak Dodać Muzykę I Animowane Napisy Na Instastories

Instagram rośnie w siłę, zachwyca nowymi funkcjami. Jakiś czas temu, wzorem Snapchata, pojawiła się to możliwość dodawania krótkich filmów i zdjęć, które dostępne są przez dobę, równo 24 godziny. Krótkie 60- sekundowe filmy mogą być nagrywane za pośrednictwem aplikacji Instagram. Mogą też być krótkimi filmami okraszonymi muzyką i animacją. Jak to zrobić?

Jeśli logo wybranego bohatera, to w lewym górnym rogu, zaznaczone jest czerwoną obwódką, wystarczy w nie kliknąć  i gotowe, możesz oglądać udostępnione przez niego filmy i zdjęcia. Część z osób czy firm na Instagramie stara się podnosić jakość swoich krótkich filmów. Stąd właśnie pojawiają się materiały z podkładem muzycznym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać podobne samodzielnie. To proste. 

InstaStories | Co zrobić, by wyglądało pięknie (pomocne aplikacje)

fot. SoShe.pl

Muzyka na Instastories

Jest kilka sposobów dodawania muzyki do filmów na Instastories. Zaproponuję Wam dwa:

1. Pierwszy z nich jest bardzo prosty, choć w wielu przypadkach może być mało zadowalający. Polega na włączeniu w tle muzyki z dostępnego nośnika (np. z aplikacji Spotify, odtwarzacza CD), wybraniu ulubionego utworu i nagraniu krótkiego filmu. Jeśli po sprawdzeniu efekt jest zadowalający, możecie publikować treść.

2. Moim zdaniem to najlepszy i dający najwięcej możliwości sposób na dodawanie filmów, a w zasadzie klipów na Instastories. Jak działa? Potrzebna jest nam aplikacja „Magisto”.
Nagrywamy krótkie filmy i robimy zdjęcia, jak zwykle. Przechodzimy do aplikacji (która ma dostęp do naszej biblioteki zdjęć), po czym wybieram w niej te filmy i te zdjęcia, które mają ukazać się w klipie. Po tym kroku czas na wybranie muzyki, a wybór jest ogromny. Kolejny krok to dodanie tytułu (napisu) i ustalenie długości filmu. Kiedy przejdziemy przez te kroki, klikamy „Akceptuj” i pozwalamy aplikacji chwilę popracować. Na tym etapie film można edytować lub zapisać (znów w bibliotece zdjęć), po czym dodać na nasz profil na Instatories.

3. Możecie skorzystać z aplikacji Hype Type (nie działa w systemie  Android). Wystarczy nagrać film w aplikacji (lub skorzystać z filmów i zdjęć w bibliotece), po czym dodać dostępną muzykę. Oprócz różnych animowanych stylów tekstu i schematów kolorów, Hype Type zapewnia również łatwe w użyciu narzędzia do edycji, które przyspieszają, spowalniają, przewijają lub cofają filmy.

Animowane napisy na Instastories

1. Możliwość jest kilka. Jedną z nich znów daje aplikacja Hype Type, dzięki której można wybierać typ liter, ich kolor lub prędkość animacji. Jak to zrobić? Nagrywamy film przy pomocy Hype Type, po czym dodajemy napisy – w miejsce z informacją „double tap to edit” klikamy dwa razy i zaczynamy pisać. Można też spróbować inaczej – nagrany na Instastories film zapisujemy (zapisany jest w zdjęciach) i odtwarzamy w aplikacji, po czym nanosimy napisy.

Pamiętajcie, że filmy można udostępniać nie tylko na Instagramie, ale też na Facebooku i Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *