Dlaczego Nie Chudniesz Na Diecie? 6 Błędów, Jakie Popełniasz

„Od jutra się odchudzam„, „Od poniedziałku zabieram się za siebie”,”W przyszłym tygodniu zaczynam dietę” – ile razy wypowiadałyście te zdania? Plany planami, a życie życiem. Nie raz udowodniło, że odchudzanie to całkiem trudna sprawa.

Tydzień drakońskiej diety, a waga ani drgnie. Znasz to? Każda z nas zna. Można się załamać, albo poszukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Poniżej kilka odpowiedzi na pytanie, dlaczego rezultaty podczas odchudzania bywają marne.

° Przygotuj się na to, że dieta jest czasochłonna

Między bajki włożyć można obietnice, mówiące o oszałamiających rezultatach pojawiających się po trzech dniach, nawet po tygodniu. Skuteczne odchudzanie tak nie działa. Z góry więc załóż, że na satysfakcjonujące wyniki będziesz musiała poczekać kilka tygodni. Zdrowe tempo odchudzania to przedział od 0,5- 1 kg tygodniowo czyli 3-4 kg miesięcznie. Należy nastawić się na regularne i trwałe spadki wagi, a nie ekspresowy efekt. Szybkie odchudzanie zapewnia jedynie szybki powrót do poprzedniej wagi, i zwiotczenie skóry.

° Poszukaj motywacji

Wiele z nas często „zapala” się do diety, ale po trzech dniach zapał znika i nie ma nikogo, kto by podtrzymał na duchu i dopingował. Bliscy zwykle przeszkadzają kontynuowaniu diety, zwykle pączkami i czekoladą.
Bez motywacji i silnej woli na pewno się nie uda. Niektórym pomaga powieszenie zdjęcia wymarzonej sylwetki na lodówce, innym dążenie do figury, jaką ma koleżanka, a jeszcze innym walka o dobre samopoczucie. Każda metoda, która będzie skuteczna, jest dobra. Motywacja jest bardzo indywidualna sprawą.Z pewnością i bez wyjątku motywujące są pierwsze pozytywne rezultaty diety.

Czytaj też
W jaki sposób woda odchudza

° Musisz jeść, by schudnąć

Nie jem śniadania… Nie jem kolacji… Jem jeden posiłek dziennie… Która z nas nie odchudzała się w ten sposób, myśląc wydawałoby się logicznie, że skoro od jedzenia się tyje, należy przestać jeść. Efektów zero, bowiem niejedzenie to o 33 proc. wolniejszy metabolizm. Organizmu nie da się oszukać. Natura sprawiła, że dba on o swoje zasoby energetyczne i bardzo boi się kryzysu. Gdy tylko wyczuje, że jest zaniedbywany, natychmiast zaczyna robić zapasy w postaci tłuszczyku.

° Niezwykle istotne są (tak samo jak menu) pory, o których spożywasz posiłki

Organizm funkcjonuje najlepiej, również na diecie, jeśli jemy często. Ale często nie oznacza ciągle. Przerwy między posiłkami powinny wynosić ok. 3-4 godzin. Ani mniej, ani więcej. Częstsze spożywanie posiłku sprawia, że organizm otrzyma nowy zastrzyk energii, zanim jeszcze uporał się z poprzednim, a to prosta droga do wzrostu wagi. Dłuższe przerwy sprawią natomiast, że głodzimy organizm, który w rezultacie zaczyna gromadzić tłuszczyk na „czarną godzinę”.

° Dopasuj dietę do trybu życia

Ten punkt łączy się z poprzednim. Wiele z nas wie, że ma jeść co 3 godziny, ale nie zawsze pasuje to do trybu pracy jaki prowadzi. Największy kłopot mają osoby pracujące zmianowo i mające nocne dyżury – nie wiedzą jak postąpić z dietą. Najlepszym wyjściem jest przygotowywanie sobie pełnowartościowych posiłków i zabieranie ich do pracy.

° Gdzie logika?

Wiele osób bierze pierwszą lepszą dietę i realizuje ślepo przepisy z kartek, nie widząc w tym głębszej logiki, nie dostrzegając fundamentalnych zasad i nie ucząc się dobrego sposobu odżywiania. Wykonywanie jedynie poleceń z kartki to ślepa ulica. Nie o to chodzi w diecie. Najważniejsza jest świadomość i zmiana sposobu żywienia.

° Na koniec ważna rada – na rynku nie brakuje diet i pomysłów na zrzucenie kilku kilogramów, jednak nie wszystkie można uznać za zdrowy sposób odchudzania. Jeżeli chcecie na zawsze pozbyć się balastu w postaci nadprogramowych kilogramów z korzyścią dla ciała i ducha, polecam skonsultować się ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *