Nowa usługa warszawskich stomatologów – czym jest symulacja uśmiechu i dlaczego warto ją wykonać?

A co gdyby pacjenci mogliby nie tylko zobaczyć nowy uśmiech już na pierwszej wizycie u dentysty, ale również brać czynny udział w jego projektowaniu? Cyfrowe projektowanie uśmiechu pozwala zwizualizować efekt finalny leczenia estetycznego, ale nie tylko. Dowiedz się więcej! 

Dobre gabinety stomatologiczne w Warszawie oferują stymulacje uśmiechu

Droga do uzyskania pięknego uśmiechu nierzadko bywa długa – zaczyna się od pełnej diagnostyki i stworzenia kompleksowego planu leczenia. Aby jednak dobrze to zrobić, specjalista musi wyobrazić sobie przyszłe zęby pacjenta. Niegdyś efekt końcowy leczenia opierał się na umiejętnościach i intuicji lekarza – natomiast dzisiaj, dzięki technologiom cyfrowym, stomatolog może między innymi planować kształt i wielkość nowych zębów.

Na czym polega cyfrowe projektowanie uśmiechu? Za pomocą skanera wewnątrzustnego specjalista uzyskuje precyzyjny obraz jamy ustnej w czasie rzeczywistym. Wykonywane są również zdjęcia twarzy pacjenta, które uwzględniają jego mimikę. Fotografie twarzy i pełny skan jamy ustnej w 3D są wykorzystywane do zaprojektowania i zwizualizowania efektu końcowego planowanej odbudowy. Wykorzystywany jest również do tego specjalistyczny program, który umożliwia „nałożenie” wirtualnych koron protetycznych na zęby pacjenta. 

Cyfrowe projektowanie uśmiechu – dlaczego warto?

Wiele specjalistów korzysta z cyfrowego projektowania uśmiechu. W tym również znajdziemy również stomatologów z Dental Fraternity w Warszawie

To rozwiązanie oferuje wiele możliwości nie tylko lekarzom, ale także pacjentom. W jaki sposób? Często pacjenci nie mają konkretnej wizji dotyczącej wyglądu nowych zębów. Zazwyczaj po prostu chcą, żeby wyglądały „ładnie i naturalnie”. 

Niektórzy pokazują nawet zdjęcia uśmiechów znanych osób, licząc na podobny rezultat. Jednak to, co pasuje innym, niekoniecznie będzie odpowiednie dla nas. Uśmiech powinien być spójny nie tylko z wizją pacjenta, ale także z jego rysami twarzy, mimiką, a nawet temperamentem.

Cyfrowe projektowanie uśmiechu angażuje pacjenta w cały proces. Może zaproponować kształt, długość czy kolor zębów, wnieść swoje uwagi i na bieżąco modyfikować wygląd nowego uzębienia. Jednocześnie widzi przy tym, jak zmienia się jego twarz w poszczególnych wariantach. 

Możliwość stymulacji uśmiechu również sprawia, że poprawia się komunikacja na linii lekarz-pacjent. Jeszcze do niedawna efekt końcowy leczenia był niespodzianką i opierał się na wyobrażeniach danej osoby, a dzisiaj może zobaczyć efekt i drogę, która do niego prowadzi.

Przychodnia dentystyczna w Warszawie – stymulacja w formie mockupów

Dobry dentysta w Warszawie nie tylko oferuje zobaczenie nowego uśmiechu na monitorze komputera, ale również w formie mock-upów. To nic innego jak tymczasowe korony założone na zęby pacjenta. Uzyskany obraz jamy ustnej jest przekazywany do laboratorium protetycznego. 

Technik, korzystając z zaawansowanych urządzeń, projektuje kształt nowych zębów. Następnie pacjent przymierza je fizycznie – sprawdza, czy jest mu w nich wygodnie, czy wyraźnie mówi. Specjalista z kolei ocenia, czy są zachowane właściwe kontakty zębowe i sprawdza funkcję zgryzu. 

Taki projekt można w dalszym ciągu korygować. Zazwyczaj również nie pokrywa się on w 100% z ostateczną odbudową. Dlaczego? Ponieważ docelowe uzupełnienie przeważnie wykonywane jest z porcelany, która daje inny efekt wizualny, niż materiał kompozytowy. 

Komfort pacjenta, skrócenie czasu leczenia i skuteczność – te trzy cechy sprawiają, że cyfrowe projektowanie uśmiechu powinno stać się normą w każdej placówce stomatologicznej! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *