Jak Świat Usłyszał O Melanii Trump

Melania Trump właśnie stała się Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych. Jej mąż, Donald Trump, objął urząd 45. prezydenta USA.

Słoweńsko-amerykańska modelka, żona prezydenta Stanów Zjednoczonych, od jakiegoś czasu znajduje się pod lupą światowych mediów. Nie brakuje pytań, jak dziewczyna, która nie była raczej ucieleśnieniem damy, poradzi sobie w nowej roli. Czy nie zabraknie jej klasy? I kim w ogóle ona jest?

Melania Trump fot. facebook.com/MelaniaTrump

Melanija Knavs, która zmieniła nazwisko na Knauss, urodziła się 26 kwietnia 1970 roku. Wychowała się w miasteczku Novo Mesto w komunistycznej Jugosławii. W wieku 16 lat została modelką (właśnie wtedy zmieniła nazwisko na bardziej medialne), a dwa lata później podpisała kontrakt z agencją modelek z Mediolanu. Skończyła Szkołę Średnią Projektowania i Fotografii w Lublanie i zaczęła studia w zakresie projektowania. Kiedy miała 26 lat, w nadziei na zrobienie prawdziwej kariery, wyemigrowała ze Słowenii do Stanów Zjednoczonych. Marzyła, by rozwijać się w modelingu.

Kiedy miała 29 lat poznała starszego o 24 lata Donalda Trumpa, jednego z najbardziej znanych na świecie amerykańskich przedsiębiorców. Według rankingu „Forbes” z 2015 roku jego majątek szacowany jest na 4 mld dolarów. Miliarder wziął modelkę pod swoje skrzydła, a w 2005 roku Melania została jego żoną.

W zawodzie starała się jak mogła. Pojawiła się na okładkach Vogue, Harper’s Baazar, New York Magazine, Glamour, Elle. pracowała z najlepszymi fotografami mody na świecie, m.in z Patryckiem Demarchelierem, Helmutem Newtonem, Arthurem Elgortem, Ellenem Von Unwerthem. Nie unikała też nagich sesji zdjęciowych (magazyn GQ), co obecnie dość często jej się wypomina. Trzy lata przed ślubem z Trumpem wzięła w lesbijskiej sesji zdjęciowej, opublikowanej w francuskim wydaniu Max Magazine. O tym też nie omieszkały ostatnio przypomnieć światowe media.

Melania Trump jest i z pewnością będzie krytykowana za przeszłość. Jak sobie z tym poradzi? Czas pokaże.

Trumpowie mają kilka posiadłości, między innymi na Florydzie, w Wirginii i Kalifornii. Jednak za swój pierwszy i najważniejszy dom uznają nowojorski trzypoziomowy apartament przy Piątej Alei, o wartości (bagatela) 100 milionów dolarów. Tuż obok mieszkają Bruce Willis i Cristiano Ronaldo. Wiele wskazuje na to, iż właśnie w tym miejscu pozostanie Melania z 10-letnim synem Barronem. Nie przeprowadzą się na razie do Białego Domu, ponieważ chłopiec musi dokończył rok szkolny w prestiżowej, prywatnej szkole w Nowym Jorku.

Melania Trump fot. facebook.com/MelaniaTrump

Co robi i najprawdopodobniej będzie robić pani Trump? Lubi oglądać telewizyjne show, ale też (podobno) gotować. Dziwić to może o tyle, że nie jest tajemnicą, iż Trumpowie od lat zatrudniali prywatnego szefa kuchni.
Nie jest rozrywkowa i niechętnie spędza czas poza domem. Gości woli raczej przyjmować u siebie, wydając dla nich przyjęcia na najwyższym poziomie. Jeśli wierzyć plotkom, stroni od mediów ze względu przez swój wyraźny wschodni akcent. Z drugiej jednak strony media doceniają, iż sprawnie posługuje się pięcioma językami obcymi: słoweńskim, angielskim, serbskim, niemieckim i francuskim.

W biznesie stara się dorównać mężowi, co oczywiście nie jest proste. Projektuje biżuterię, w 2013 roku wypuściła na rynek linię kosmetyków.

Styl Pierwszej Damy USA

Spore kontrowersje wzbudza jej dotychczasowy styl. Należy jednak przypuszczać, że teraz mocno się on zmieni. Swoje usługi w kwestii ubioru zaproponowała pani Trump Carolina Herrera, mimo że wielu projektantów miało opory, choćby francuska projektantka, Sophie Theallet, która współpracowała z Michelle Obamą czy Tom Ford.
– Oczywiście, że ubrałabym Melanię Trump! – zapewniła. To zaszczyt ubierać Pierwsze Damy. Chodzi przecież o nasz kraj i o to jak go reprezentujemy publicznie – powiedziała Herrera w jednym z wywiadów.

W dniu debiutu w roli pierwszej damy Stanów Zjednoczonych Melania Trump wybrała jasnoniebieski, pastelowy komplet – wąską sukienkę i krótki żakiet. Ubranie zaprojektował zaprojektował Ralph Lauren. Trudno nie odnieść wrażenia, że inspirowała się stylem Jacqueline Kennedy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *