Depilacja Laserowa – Wady I Zalety

Depilacja laserowa z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Nie ma się co dziwić, to zabieg usuwający zbędne owłosienie raz na zawsze. Wykonanie go to często idealnie zainwestowane pieniądze.

Laser pozwala na pozbycie się zbędnego owłosienia

Kobiety marzą o łydkach, udach lub okolicach bikini bez zbędnego owłosienia, które jest zwyczajnie nieestetyczne. Metod depilacji jest całkiem sporo. Należą do nich

– mechaniczne wyrywanie włosów (np. pęsetą lub depilatorem)
– golenie
– wosk
– kremy depilacyjne
– niszczenie pojedynczych włosów za pomocą prądu (elektroliza, elektrotermoliza)

Na zbyt duży porost włosów, który u kobiet może być wynikiem zaburzeń hormonalnych (zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy) lub predyspozycją genetyczną, najlepiej działa 

depilacja laserowa

Do tego typu depilacji wykorzystuje się kilka rodzajów laserów: IPL, VLP, rubinowy, aleksandrytowy,  diodowy, neodymowo-yagowy. Każdy z nich ma to samo zadanie: zniszczyć cebulkę włosową. Potrzeba na to kilka zabiegów w mniej więcej miesięcznych odstępach. Jest to motywowane tym, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie.

Światło lasera działa na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, czyli te widoczne. Efekty zabiegu laserowego są widoczne już po pierwszym zabiegu. Szacuje się, że podczas trzeciego zabiegu usuwa się już około 90 proc. włosków, choć czasami zalecane jest wymaganie sześciu zabiegów (w zależności od gęstości i koloru włosów), a po roku zabiegu przypominającego.

Przeciwwskazaniem są

– opalona skóra
– ciąża
– okres karmienia piersią
– zażywanie leków uwrażliwiających na światło i pochodnych witaminy A (retinoidy)
– nowotwory (przebyte po konsultacji z lekarzem)
– infekcje wirusowe (np. opryszczka), bakteryjne, grzybiczne

Zalety

Laser pozwala skutecznie usunąć włosy ze wszystkich części ciała. Należy mieć jednak na uwadze, iż skuteczność depilacji jest warunkowana karnacją skóry i kolorem owłosienia.

Wady 

Nie o każdej porze roku działanie lasera równie korzystnie wpływa na naszą skórę. Jeśli ktoś nie poddał się depilacji jesienią lub wczesną wiosną, lepiej niech tego nie robi latem.
Niektóre osoby podczas depilacji mogą odczuwać ból.
Do wad można zaliczyć cenę. Ceny za jedną sesję depilacji okolicy wąsika to 200-300 zł za jeden zabieg; łydki od 500 zł za zabieg

* zabiegom depilacji laserowej mogą poddać się również mężczyźni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *